• nba 2k9

  28.
  pc'deki versiyonunu oynadığım zaman beni her açıdan etkileyen, ps2'de oynadığımda ise büyük hayal kırıklığına uğratan oyun. tabii ki playstation ile bilgisayarın görüntü kalitesinin aynı olmasını bekleyemezsiniz ama bu kadar da fark olması beni gerçekten çok şaşırttı. ilk olarak pc versiyonunu kuzenimin bilgisayarında oynadım. benim bilgisayarımın oyunu kaldırmamasından dolayı da playstation 2 aldım. bu oyun, bana ps2 aldıran oyun olarak kalacaktır aklımda. pc versiyonu ile ps2 versiyonunu karşılaştırınca en büyük fark grafiklerde ortaya çıkıyor. pc'deki versiyonu gerçeğe inanılmaz derecede yakınken ps2'de çizgi film düzeyinden biraz daha iyi ve oyuncuların tipleri de tabii ki çok daha iyi pc'de. pc versiyonunda aşırı derecede ayrıntı bulabiliyoruz. taraftarların davranışları ve oyuna etkileri çok fazla iken ps2'de bunu göremiyoruz. ayrıca eğer detaylarla ilgileniyorsanız, "edit player" bölümünde oyuncunun birçok özelliğini değiştiremiyorsunuz. en azından oyuncunun numarasını değiştirebilsek çok daha iyi olurdu. pc'de ise oyuncunun karakterine kadar ayarlama yapılabiliyor. ps2'nin üstün olduğu nokta ise "street" bölümü olarak gözüküyor. en azından çok fazla seçenek sunuluyor oyuncuya. maçın yapılacağı yer için birçok seçenek var. hava durumunu ayarlayabiliyorsunuz. yağmurlu ve normal hava seçenekleri yer alıyor. bir diğer güzel yanı da oyuncuların sokak maçlarına eşofmanlarla çıkması olmuş. eşofmanların seslerini de duyabiliyoruz oyunda.
  pc versiyonunda oyuncular maç içinde konuşabiliyorlar. bu da çok güzel bir özellik bana göre. ps2'de de bu özellik yapılabilirdi. ayrıca ps2'de spikerin sesini duymak gerçekten çok zor. duysanız bile anlamanız çok zor. çünkü taraftarların sesleri her zaman spikerin sesinden fazla çıkıyor. spikerin sesini yükseltip alçaltabiliyoruz. ancak taraftarın sesini alçaltamıyoruz. bu yüzden maç boyunca spikerin sesini duymak zorunda bırakıyor bizi 2k sports.
  2 ... tearsofcold
 • insanın büyüdüğünü anladığı an

  830.
  babasının, uzayan sakallarını görerek: "git kes lan şu sakalları. papaz gibi olmuşsun" dediği andır.
  3 ... tearsofcold
 • gözden kaçan entryler

  ?.
  entry'i yazan yazarın sinirlenmesine neden olan, yazar olmaktan soğutan entry'lerdir.
  2 ... tearsofcold
 • kağıt toplayıcılar

  1.
  istanbul gaziosmanpaşa'da "çingene mahallesi" olarak bilinen yerde yaşayanların çoğuna verilen addır. yanlış anlaşılmasın, ırkçılık falan yaptığım yok. "çingene mahallesi" adını herkes kullanıyor orası için. bu insanlar, çevre için çok faydalıdır ama çoğu insan onlara kötü gözle bakar. tabii insanı uyuz eden özellikleri de yok değildir. şöyle ki;
  bizim iş yerimiz, tam bu bölgede bulunmaktadır. zaman zaman fabrikadan iş yerimize mal gelir ve biz de bu malları yaklaşık 3 saat boyuncu iş yerine taşırız. mallardan çıkan kağıt ve kartonlar ise bu arkadaşların ilgisini çeker ve o 3 saat boyunca ayak altında dolaşıp sürekli "ne zaman bitiyo abi?", "şunu da versene be abi" gibi laflarıyla insanın sabrını taşırırlar.
  ... tearsofcold
 • reach out

  6.
  bir hilary duff şarkısı.
  şarkı sözleri de şöyle;

  from the minute that you walked right through the door
  thoughts were racing in my mind time to explore
  i told my friends that i just gotta have him
  but don't look now, cause i see you staring at him
  turn my vision had him locked on in my sight.
  on a mission, for position by the end of the night
  its like a prey playing game with the hunter
  nowhere to run boy time to surrender
  & all i need is to feel you
  all i wanted is to feel you

  reach out & touch me (before i go insane)
  reach out & touch me (boy dont you make me wait)
  i'm a dime & you're slow on the money
  reach out & touch me
  & all i need is to feel you
  reach out & touch me

  like a prayer, your touch can take me there
  in my mind , you & me in a secret affair
  & boy your killin me and you don't even know it.
  tried to hold back but i can't control it
  so im steppin to ya, skip the how you doin
  grab your hand & pull you closer to me yeah
  out the door were slippin & and we'll start to kissing
  boy you're invited to my fan-ta-ta-sy
  & all i need is to feel you
  all i want is to feel you

  reach out & touch me (reach out & touch me baby) (before i go insane)
  reach out & touch me (boy don't you make me wait) (don't you make me wait)
  i'm a dime & you're slow on the money
  reach out & touch me (reach out & touch me)
  reach out & touch me (before i go insane)
  reach out & touch me (boy dont you make me wait)
  i'm a dime & you're slow on the money
  reach out & touch me
  & all i need is to feel you
  reach out & touch me

  baby can't you see how you're affecting me
  baby sensual, physical, fantasy
  maybe, faith brought the two of us closer now
  don't you wanna, don't you wanna, don't you wanna, don't you wanna
  reach out & touch me

  reach out & touch me (reach out & touch me baby) (before i go insane)
  reach out & touch me (i got you baby) (boy dont you make me wait)
  i'm a dime & you're slow on the money
  reach out & touch me (reach out & touch me)x4
  & all i need is to feel you
  reach out & touch me
  ... tearsofcold
 • iş yapmayan işçi

  ?.
  birçok kötü veya utandırıcı eyleme maruz kalması muhtemel kişi. bu işçi, sorumluluğunun farkında olmayan kişidir. bu kişi için birçok olasılık söz konusudur. patron tarafından herkesin içinde uyarılması ve rezil olması bir olasılıktır. hiç uyarılmadan kovulması da söz konusudur. patron tarafından yapılabilecek eylemler bunlardır.
  diğer işçiler, o kişi için daha büyük tehlike teşkil eder. diğer işçiler sürekli çalışmalarına rağmen diğer işçinin sigara içmesi veya mal mal sağa sola bakınması diğer işçilerin ilgisini çeker ve yavaş yavaş işçiye kin duymaya başlarlar. bu kin, daha sonra bir tartışmaya dönüşebilir. bu, en masum olan olasılıktır. eğer tartışma ilerlerse, kavgaya kadar gidebilir. ama eğer diğer işçi iyice gözünü karartırsa cinayet bile gerçekleşebilir. bütün bu olayların nedeni ise, uyanık işçinin diğer işçileri enayi yerine koymasından kaynaklanır.
  ... tearsofcold
 • sınavda silgi isteyen öğrenci

  4.
  sorumsuz öğrencidir. sınavdan bir beklentisi olsa sınava hazırlıklı gelir ve arkadaşından silgi istemez.
  2 ... tearsofcold
 • zaman

  627.
  istediğinizde geçmeyen, istemediğinizde ise su gibi geçen değişik kavram. şöyle ki; çok sıkıcı bir dersteyseniz veya iş yerindeyseniz 5 dakika size 5 saat gibi gelir. sıkıntıdan patlarsınız. ama oyun oynarken, sevgiliyle vakit geçirirken veya seks yaparken zamanın farkına bile varmazsınız. işte böylesine ilginç bir kavramdır zaman.
  ... tearsofcold
 • insan sarrafı

  15.
  eğer aşırı seviyeye çıkarsa, herkesten şüphelenmesi çok muhtemel olan insan. bu insanlar, yeni gittikleri bir ortamda, tanımadığı kişiler hakkında kendince yorumlar yapar ve uzak durması gerekenler ile tanışılabilecek kişileri farlı bir yere koyar. ama bir süre sonra tanışılabilecek kişilerin sayısı azalır ve bu noktadan sonra asosyal bir birey haline gelinir.
  3 ... tearsofcold
 • ateist olmak

  17.
  her inanca olduğu gibi bu inanca (veya inanmamaya mı deseydim) saygı duymamızı gerektiren kavram. hafif cahil bir arkadaşımla konuşurken çok ilginç bir bakış açısı getirmiştir ateist olmaya. konuşma şöyle:
  + abi ben ateistim.
  - hadi ya neden daha önce söylemedin?
  +abi ne gerek var ki zaten bu ülkedeki çoğu kişi ateist. sen değil misin yoksa?
  - yok abi değilim. ben müslümanım.
  + ne alakası var olum bunun dinle?
  - neyle olcak ki. abi ateizm ne demek?
  + abi atalarını seven, onların yaptığını takip eden ve onları taklit eden değil mi?
  - ohaaaa!!! yok artık. abi mümkünse bir daha görüşmeyelim.
  51 -6 ... tearsofcold
 • aşk

  2969.
  gece adlı grubun "aşık mıyız?" adlı şarkısında söylendiği gibi her şeyi bıraktığımız yerde başlayan şeydir.
  1 ... tearsofcold
 • yanlış kullanılan kelimeler

  11.
  yanlış olduğunu bilmemize rağmen ısrar ederek kullandığımız kelimelerdir. avrupa yakası'nın son bölümünde burhan altıntop ile cem yılmaz arasında geçen sahnede bulabiliriz bu tür yanlışları. burhan altıntop cem yılmaz'a:"bi fotoğraf çekinek mi?" demiştir. dilimizde buna benzer fiilleri kullanırız. "futbol oynayak mı?" gibi kelimeler, genelde çocuklar arasında kullanılır. ancak bunu ileriki yaşamına da taşıyanlar vardır.
  1 ... tearsofcold
 • küfrü hak edenler

  5.
  bir iş yerinde çalışırken, siz çalışarak götünüzü yırtmanıza rağmen iş yapmayan ve kıs kıs size gülen insan. aynı maaşı almanıza rağmen bu tür bir davranışta bulunan insan, küfür etmenize neden olur. küfürle kalmayıp kavga bile edebilirsiniz. doğru olan bir şey varsa, o kişinin iyi bir dayağı ve küfrü hak ettiğidir.
  ... tearsofcold
 • hakkı devrim

  36.
  disko kralı'nda, şu anki kız neslinin, erkeklerle kıyaslandığı zaman çok daha üst düzeyde olduğunu söyleyen kişi. hak vermemek mümkün değil gibi görünüyor bu düşünceye. sokakta yürürken gördüğümüz manken gibi kızların yanındaki erkekler, bu konuyu gayet net bir şekilde açıklıyor. bazen arkadaşlarla otururken böyle çiftler geçiyor ve biz de "ya böyle kız bu çocukla çıkar mı?" sorusunu soruyoruz hep birbirimize. hakkı devrim'in söylediğine katılmamak gerçekten mümkün değil. kabul etmek gerekiyor bunu. kızlara da hak vermek lazım tabii. yakışıklı erkek yok denecek kadar az bu nesilde.
  ... tearsofcold
 • minibüste yüksek sesle müzik dinleyen şoför

  ?.
  "herkes senin dinlediğini dinlemek zorunda mı?" sorusunu sürekli içimden söylememe neden olan ve büyük ihtimalle yakında yüksek sesle söylememe neden olacak anlayışsız ve bencil insandır. önemli olan 2 nokta var. birincisi, herkes seni dinlemek zorunda değil. minibüste yaşlısı, hastası var. hadi o tip insanların olmadığını düşünelim. herkes senin dinlediğin müzik tarzını sevemez. hadi bunu da kabul ettim. herkesin arabesk veya x müzik tarzını sevdiğini kabul edelim. ama herkesin kulaklarına zarar vermeye kimsenin hakkı olamaz.
  minibüsçüye bunu söylediğimizde ise hiçbir tepki göstermemesi de tabii ki muhtemeldir. onun yolcuya, yolcunun ona saygı duyması gerekir.
  not: bir genelleme yapılmamıştır. her minibüsçünün aynı olduğunu iddia etmiyorum.
  ... tearsofcold
 • kaza yapmak

  1.
  %100 suçsuz da olsanız bir çok küfre maruz kalmanıza sebep olacak olaydır. yapılan kazadan dolayı birçok kişinin işe, okula veya başka bir yere geç kalmasına neden olabilirsiniz. yaptığınız kazadan dolayı yolda saatlerce bekleyen kişiler de sizin sağlık durumunuzu hiç düşünmeden annenize, ebenize ve sülalenize küfürler savururlar. tabii ki siz o anda sağlık durumunuzdan başka bir şeyi düşünmediğiniz için o küfürler umrunuzda bile olmaz. aslında çok da önemli değildir.
  3 ... tearsofcold
 • tek başına tatile çıkmak

  10.
  kafa dinlemek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi eylemdir. hiç kimseye bağlı olmazsınız, istediğiniz zaman hotele gelir, istediğiniz zaman dışarı çıkarsınız. bu hayattan sıkılırsanız da sevgili bulma potansiyeliniz de olduğundan, en iyi tatil şekli olduğu söylenebilir. eğer ondan da sıkılırsanız eski hayatınıza geri dönersiniz.
  1 ... tearsofcold
 • gül gölge

  50.
  bilgi üniversitesi'nde ir 112 dersinde gördüğümüz güzel şahıs. ne hikmetse vizeye kadar hiçbir derse girmemiştir fakat vizeden sonraki dersin tamamında sınıfta kalmıştır. güzel olmasına güzel ama makyajsız da pek bir şeye benzemiyormuş.
  ... tearsofcold
 • yaran diyaloglar

  2898.
  yer: mavi jeans fabrika satış mağazası
  g: güvenlik görevlisi.
  b: baba.

  herkesin girmesine izin verilmeyen bir bölüme çıkmak istenir. oraya çıkmak için de bir tanıdığa ihtiyaç vardır. ona güvenerek de mağazaya gidilir.

  b: iyi günler. biz üst kata girmek istiyoruz da. girebilir miyiz?
  g: üst kata giriş yapmak yasak efendim. maalesef giremezsiniz.
  b: ama biz x yardımcı'nın akrabalarıyız.
  g: keşke x yardımcı'ya söyleseydiniz de size yardım etseydi.
  ... tearsofcold
 • reggie evans

  ?.
  jason kapono karşılığında toronto raptors'a takas olan ve chris bosh ve shawn marion'un yedekliğini yapacak savaşçı oyuncu.
  edit: shawn marion dallas mavericks'e transfer olduğundan, onun yedekliğini yapamayacaktır.
  ... tearsofcold
 • yeni şeyler getiriyorum